افزونه المنتور چیست؟ صفحه سازی که طراحی سایت با وردپرس را متحول میکند

افزونه صفحه ساز

افزونه المنتور چیست؟ صفحه سازی که طراحی در وردپرس رو متحول کرد

بسیار هیجان زده ام که اولین مطلب در المنتور فارسی رو دارم براتون مینویسم. المنتور چیست؟ افزونه المنتور elementor یک تحول و نگرشی جدید برای ساختن صفحات وب در وردپرسه. من مطمئنم که هر چی بیشتر باهاش آشنا بشین بیشتر عاشقش میشین. المنتور ویژگیهای منحصر بفردی داره که در این پست میخوام براتون شرح بدم. این ویژگیها المنتور رو بهترین صفحه ساز وردپرس میکنه.

المنتور چیست؟

برای طراحی سایت بدون کدنویسی یکی از بهترین سیستم های مدیریت سایت وردپرسه. در حال حاضر 35 درصد از کل وبسایتهای جهان از وردپرس استفاده میکنن و این آمار بسیار تامل برانگیزیه. این تعداد وبسایت نشان از قدرت وردپرس داره. برای اینکه راحت تر بتونیم در وردپرس طراحی سایت کنیم برنامه های کوچکی وجود دارن که به امکانات وردپرس اضافه میکنن. به این برنامه ها افزونه میگیم. ما انواع افزونه ها رو برای یک طراحی سایت بی نقص نیاز داریم که در ادامه مهمترینهاشو براتون لیست میکنم.

المنتور در وردپرس چیست؟ افزونه المنتور هم یه افزونه صفحه سازه که ما اعتقاد داریم بهترین افزونه صفحه ساز وردپرس هست.

المنتور شامل کد قویتر نسبت به صفحه سازهای قبلی وردپرس، دراگ اند دراپ سریع و راحت تر، کنترل کامل بر صفحه بندی و انعطاف پذیری باور نکردنیه. خبر خوش اینکه دسترسی به همه این موارد  در افزونه المنتور رایگانه 🙂 موارد زیاد دیگه ای در مورد این افزونه واقعاً شگفت انگیز وجود داره. المنتور به عنوان یک دیدگاه بلندپروازانه شروع بکار کرد و استفاده از هر دیدگاه بلندپروازانه ای ما رو به زندگی میرسونه.

هدف طراحان المنتور و همچنین تیم ما که المنتور رو بومی سازی و فارسی کردیم این بود که ویژگیهای مهم برای طراحان رو بهتر و قابل دسترس تر کنیم. 

  • کنترل بر چیدمان
  • کنترل یک لی آت طراحی شده 
  • وفور ابزارک ها
  • عملکرد و بهینه سازی کد
  • قابلیت های طراحی ریسپانسیو
  • سازگاری با سایر قالبها و افزونه ها

در این پست هفت ویژگی المنتور رو میخوام براتون توضیح بدم. با حوصله بشینید و مطلب رو بخونین و به اندازه هیجانی که من برای توضیح این مطلب دارم، شما هم با اشتیاق تا آخر مطالعه کنین تا دقیقا متوجه بشین که افزونه المنتور چیست.

چرا که کلید موفقیت سایت شما در دستان المنتور فارسی ماست. 

 

قبل از هر چیز به طراحیهای زیر دقت کنین. این طراحیها صفحات بدون برنامه‌نویسی، بدون کار با فتوشاپ  و بدون CSS توسط مؤسس و طراح اصلی المنتور یونی لوکسنبرگ طراحی شده. یونی خودش میگه من ده ساله وبسایت طراحی میکنم و با اینکه المنتور محصول خودمه باز هم تعجب میکنم وقتی که انقدر راحت و زنده این طراحیها رو میشه انجام داد. 

طراحی با المنتور
المنتور چیست
طراحی با المنتور

2. طراحی زنده صفحات سایت در المنتور

المنتور چیست

قبل از المنتور، تلاشهای زیادی شده بود که صفحه‌سازی طراحی بشه تا در حالت Frontend و بصورت زنده طراح بتونه دیزاین کنه. اولین افزونه‌ای که موفق به ارائه چنین خدماتی شد المنتور هست. با المنتور میتونین بدون ابزارکهای گیج کننده و بدون تأخیر، بدون نیاز تغییر به حالت پیش‌نمایش، بدون یادگیری زمانبر. هر عنصر طراحی در صفحات شما بصورت زنده و Real Time تغییر میکنه. شگفت انگیزه 🙂

3. کنترل بر چیدمان در المنتور

یه طراحی عالی با چیدمان صفحه آغاز میشه. با کنترل عناصر مختلف صفحه، فاصله‌های خالی بین ابزارکها، عرض، ارتفاع و موقعیت‌یابی اونها میتونه یه طراحی رو موفق کنه یا با شکست مواجه کنه. المنتور امکان کنترل بیشتری روی این تنظیمات نسبت به هر افزونه دیگه‌ای رو به طراحان سایت میده. از اونجایی که المنتور یه صفحه‌ساز زنده هست، تنظیم ساختار صفحه دقیقا مطابق میل شما بسیار ساده‌ تره نسبه به صفحه‌سازهای دیگه در وردپرس.

عرض بخش

بخش های صفحه Elementor معماری اصلی صفحه را تشکیل مییدن و به شما امکان میدن تا طراحیهای سطح بالا و پیشرفته انجام بدین.

چیدمان در المنتور
تغییر سایز در المنتور

تنظیم اندازه ستونها

تنظیم دقیق اندازه ستونها قبل از المنتور هرگز به این سادگی نبوده.

فاصله بین ستونها

فاصله‌های بین ستون‌ها رو تغییر بدین تا طراحی شما نفس بکشه. با تغییر فاصله‌ها به طور هم زمان، میتونین بصری تصمیم بگیرین که کدوم حالت بهتره

فاصله ستونها در المنتور
طراحی با المنتور

موقعیت محتوا

ستونها رو میتونین در بالا، وسط یا پایین بخش قرار بدین. همچنین میتونین در کل بخش بصورت کشیده جای بدین. محتواها هم به همین صورت در سونها میتونین موقعیت دهی کنین.

پدینگ و حاشیه منحصر بفرد

حاشیه و پدینگ بخشها، ستونها و ابزارکها رو با استفاده از EM، PX یا %  تنظیم کنین. نظیم اندازه دینامیک المنتور به شما امکان میده که کنترل بیشتری روی صفحه نمایشهای مختلف، موبایل و غیره داشته باشین.

تنظیم حاشیه در المنتور

4. کنترل بیشتر از یک استایل در المنتور

المنتور چیست

صفحه ساز المنتور چیست؟

المنتور به شما امکان میده استایل هر کدوم از ویجتهای صفحه رو سفارشی کنین. به خوبی تنظیمات ردیفها و ستونها. این کنترل بر استایلها، شامل تنظیمات فونتها، رنگها، پس‌زمینه و فاصله‌هاست. دلتون میخواد میزان  شفافیت یه دکمه رو تنظیم کنین؟ به راحتی با کگشیدن کنترل مربوط به اون دکمه میتونین اون تنظیم رو انجام بدین.

تایپوگرافی

بیش از 600 فونت رو میتونین امتحان کنین. با المنتور میتونین انواع کنترلها رو بر روی فونت هر ویجت یا بخشی در صفحه داشته باشین. ارتفاع خطوط، وزن قلم، فاصله حروف، سبک فونتها و موارد دیگر رو امتحان کنین.

تایپ در المنتور

رنگ

المنتور این امکان رو به شما میده تا از پالت شخصی سازی شده خودتون استفاده کنین. اینطوری شما میتونین هویت برندتون رو حفظ کنین. همچنین میتونین با کادر انتخاب رنگ یا استفاده از کد هگز، هر رنگی رو انتخاب کنین.  برای هر رنگ قادر به دستکاری شفافیت و انتخاب رنگهای نیمه شفاف هم هستین. 

 

رنگ در المنتور

پس زمینه و کادر

برای دستیابی به طراحی صفحات برجسته و جالب یکی از بهترین راهها، پس‌زمینه‌ها هستن. با استفاده از المنتور میتونین زمینه های تصویری یا رنگی برای هر بخش یا ستون تنظیم کنین. 

همچنین میتونین از زمینه های ویدئویی هم استفاده کنین. هم از هاست و هم از یوتیوب میتونین برای درج ویدئوهاتون استفاده کنین.

کادرهای مرزی رو تنظیم کنین تا محتوای شما مرتب دیده شود.

پس زمینه در المنتور

فاصله

دو حالت مختلف برای تنظیم فاصله مکانی ابزارکها وجود داره:

فاصله بین ویجت و سایر ابزارکها. حاشیه و پدینگ هر ویجت در بالا، ایین و راست و چپ اون ویجت میتونین تنظیم کنین. 

فاصله بین عناصر داخل ویجت. مثلا برای شمارنده میتونین فاصله بین شماره و متن رو تعیین کنین.

طراحی سایت با افزونه المنتور

آیکن‌های زیبا

از بین بیش از 400 نماد منحصر بفرد انتخاب کنین و مناسب با سبک خودتون تنظیم کنین. از آیکنها استفاده کنین تا صفحه شما از نظر بصری جذابتر بشه.

آیکن در المنتور

5. هر ابزارکی که نیاز دارین.

المنتور چیست

با Elementor بسته کامل ابزارک ها رو به صورت رایگان دریافت می کنین. هیچ صفحه ساز دیگه ای برای وردپرس تاکنون چنین مجموعه ابزارهای گسترده ای رو به صورت رایگان ارائه نکرده. این ابزارکها شامل ابزارکهای مورد نیاز مانند متن، عنوان و کادرهای تصویر و ابزارک های پیشرفته تر مانند پس زمینه های ویدیویی، آکاردئون، نقشه های گوگل و موارد دیگر هستند.

6. هرگونه تم، هرگونه پلاگین، هرگونه صفحه

برای سازگاری با قالبها و تم‌ها، معمولا باید ساختار کدها رو دستکاری کرد. اما در المنتور تا حد ممکن بهینه‌سازی شده. نه تنها سریع کار میکنه بلکه با افزونه‌ها و قالبها هم مغایرتی نداره.

تم‌ها

المنتور روی هرگونه تمی کار میکنه. از هر تم و دیزاینی که دوست دارین استفاده کنین و مطمئن باشین که سریعتر از هر وقت دیگه‌ای براتون اجرا میشه. یکی از خوبیهای بزرگ المنتور اینه که طراحی شما اگه تم رو عوض کنین یا سفارشی کنین هم مشکلی براش پیش نمیاد.

تم در المنتور

پلاگین‌ها

المنتور با افزونه‌ها سازگاری کامل داره. مثل افزونه ووکامرس، WPML، یواست. 

 

 

پلاگینها در المنتور

انواع پستها

فقط برای طراحی ساده صفحات و نوشته‌ها از المنتور استفاده نکنین. Elementor به شما امکان طراحی هر صفحه یا پستی مثل صفحات فرود، صفحه اصلی، صفحه محصولات و … رو میده.

پستها در المنتور
افزونه المنتور فارسی

المنتور بصورت منبع باز عرضه شده و دلیلش هم استفاده از تمام توان جامعه وردپرسی هست. از توسعه‌دهندگان سراسر جهان خواسته شده تا برای ارائه افزونه نهایی برای طراحان وب کمک کنن. در ادامه برخی از ویژگیها که باعث توسعه دوستانه المنتور میشه رو میبینین.

ساختار کد تمیز و هوشمندانه المنتور

این ویژگی معمولا توسط کاربران نادیده گرفته میشه، اما در حقیقت مهمترین ویژگی المنتور هست. ساختار کدها به‌خوبی طراحی شده و این ویژگی همون چیزیه که المنتور رو از سایر صفحه‌سازهای وردپرس متمایز کرده. امکاناتی مانند دراگ اند دراپ آسان و سازگاری با سایر افزونه ها و تم‌ها رو فراهم کرده.

کدها در المنتور

پروژه Github

المنتور به عنوان منبع باز و GPL منتشر شد، Elementor به توسعه دهندگان وردپرس این فرصت رو میده تا اونرو گسترش داده و بهبود ببخشن.

افزونه المنتور

سئوی بهینه سازی شده

بعلت کدنویسی تمیزی که داره، صفحات طراحی شده با المنتور خیلی سریع لود میشن و کدنویسیهاش از استانداردهای سئو طبعیت میکنه.

سئو در المنتور

CSS  سفارشی

با اینکه همه نوع تنظیماتی برای ایجاد سبکهای مختلف در ویجتهای المنتور در دسترس هست باز هم میتونین از کدهای CSS استفاده کنین.

افزونه المنتور

پیشرفت های بیشتر در صفحه ساز المنتور

تیم طراحان المنتور همواره بسیار تلاش میکنن تا در نسخه‌های آپدیت، ویژگیهای پیشرفته‌تری رو به المنتور اضافه کنن. ما هم در المنتور فارسی تمام اون ویژگیهای جدید رو لحاظ میکنیم و آموزشها، همچنین پشتیبانی از المنتور رو رایگان در اختیار شما قرار میدیم.

دیگه وقتشه از تئوری افزونه المنتور چیست خارج بشین و بصورت عملی با المنتور کار کنین.

از این پست خوشتون اومد؟ تمامش با المنتور طراحی شده.

راحیل دست پیمان

راحیل دست پیمان

پر امید و پر انگیزه ادامه بده. موفق میشی. من بهت قول میدم!

برا دوستاتون بفرستین:

آخرین مطالبمون:

تنظیم-فونت-پیشفرض-در-نسخه-جدید

تنظیم فونت و رنگ نسخه 3.0.0

فونت و رنگ سراسری در نسخه جدید المنتور جلسه صد و پانزده 7 دقیقه سوالتو برام بنویس در نسخه جدید المنتور پرو تغییرات زیادی داشتیم.

الگوی المنتور دوره های آنلاین

قالب آماده آموزش آنلاین eTutor

eTutor یک کیت الگوی کاربردی و حرفه ای با طراحی مدرن برای سایتهای آموزشی و دوره های آنلاینه. برگه های لازم برای سایت شما بسیار

یه پیام برام بفرست

اگه دوست داری از آخرین تخفیفات و آموزشهای ما مطلع بشی ایمیلت رو برام بفرست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

85 + = 92