یه تنفس عمیق و بعد همه چیز رو راجع بهش بخون

راحیل دست پیمان

راحیل دست پیمان

پر امید وانگیزه ادامه بده. موفق میشی. من بهت قول میدم.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram

طراحی سایتت رو به‌راحتی با قالبهای آماده شروع کن

فروشگاه اینترنتی

مقایسه بین قالب وردپرس و الگوهای آماده المنتور

در این مطلب قصد بررسی تفاوتهای بین تم وردپرس، الگوی وردپرس و بسته الگوهای آماده المنتور رو داریم. با این دانش طراحی سایت براتون جذابتر میشه. 

مقایسه قالب وردپرس و الگوی المنتور

همه شما کاربران گرامی، چه کاربران مبتدی و چه کاربران با تجربه، میدونین که برای طراحی سایت وردپرسیتون انتخابهای زیادی دارین. انواع قالبهای وردپرسی بی پایان، الگوهای وردپرسی و الگوهای آماده المنتوری. طراحان وب انتخابهای زیادی دارن. 

در این مقاله المنتور فارسی تفاوتهای بین تم های وردپرسی، الگوهای وردپرس و کیتهای الگوی المنتور  رو ارزیابی میکنیم. با اینکار میتونیم منابع مختلفی که برای ایجاد یک سایت در اختیارمونه کاملا درک کنیم. الگوها و قالبهای وردپرس میتونن بطور مشابه در ساختار سایتهای وردپرسی استفاده بشن. برای همین نیاز به شناخت بیشتری راجع به تفاوت قالبهای وردپرس و الگوهای المنتور و الگوهای وردپرسی داریم تا بتونیم بهترین تصمیم رو بگیریم. 

حتما این عبارت که دانش، قدرت است رو شنیدین. هر طراح وب میخواد سایت قدرتمند با عملکرد بهینه طراحی کنه تا جلوه ای ماندگار در هر بازدید کننده به جا بذاره. 

تم های وردپرس چی هستند؟

یک تم وردپرس، پایه‌ای برای طراحی کامل یک سایت وردپرسه با کنترل کامل روی طراحی ظاهر سایت و عملکرد سایت. وقتی میگیم پایه و اساس یک طراحی کامل یعنی تمام اجزای طراحی وب: پالتهای رنگی، پس زمینه ها، هدر و فوتر، تایپوگرافی، صفحه بندی، سایزبندی، موقعیت المانها و … 

تم های وردپرس و الگوهای وردپرس اغلب اشتباه گرفته میشن. تمهای موجود در مخزن وردپرس معمولا سفارشی سازی محدود دارن. مارکت تم ها اغلب از طرحهای از پیش آماده استفاده میکنن و سرعت پایین بهمراه مشکلاتی در پس زمینه هستن. اغلب هم صفحه سازهایی دارن که شما مجبور به استفاده از همون صفحه ساز هستین و نمیتونین عوضش کنین. 

 یک تم وردپرس از طریق شیوه نامه CSS عمل میکنه و عناصر طراحی رو کنترل میکنه. شاید شما به html,css مسلط باشین شاید هم نه، بهرحال کدهای CSS انعطاف پذیری در طراحی کل سایت و المانها بکار رفته. قالبهای وردپرسی هم که در مارکت به فروش میرسن اغلب چندمنظوره اند و به همین دلیل امکان وجود افزونه ها و صفحات اضافی در اونها زیاده.  

شما میتونین تم های وردپرس رو از داشبورد وردپرستون دانلود و نصب کنین. فایلهای تم در سرور شما بارگیری میشن و ظاهر بصری سایت رو تغییر میدن.

الگوهای وردپرس چی هستند؟

الگو های وردپرس با قالبهای وردپرس تفاوت دارن. الگوهای آماده وردپرس مربوط به صفحات خاصی از سایتن و نه یک وب سایت کامل. الگوی وردپرس در درون یک قالب وردپرس قابل دسترسه. بعضی قالبهای وردپرس انواع الگوها رو در داخل خودشون دارن. مثلا الگو برای صفحه وبلاگ. الگوها در صفحات مجزا در سایتها درج میشن. 

در افزونه المنتور پرو شما الگوهای زیادی برای طراحی سایتتون دارین تا در وقت شما صرفه جویی بشه. الگوهای جداگانه برای:

 • سرصفحه
 • پاصفحه
 • پاپ آپ
 • صفحه 404
 • وبلاگ
 • پستهای سایت
 • و …

شما باید مثل لگو این الگوها رو در کنار هم بچینید تا یک سایت کامل داشته باشین کاری بسیار جذاب و لذت بخشه. حال ما در المنتور فارسی علاوه بر الگوهای آماده المنتور پرو، دموهای آماده المنتوری زیادی رو برای شما تهیه

 کردیم تا انتخابها وسیعتر بشه و بتونین سایتهای جذابتری طراحی کنین. 

آموزش طراحی سایت با استفاده از الگوهای آماده المنتور فارسی

پیشنمایش الگوی املاک المنتور پرو رو هم ببینین

تفاوت بین قالب وردپرس و الگو:

خیلی ساده بخوام بگم تفاوت بین قالب وردپرس و الگوی وردپرس، تعداد صفحاتشونه. قالب روی کل سایت شما تاثیر میذاره اما الگو فقط برای همون صفحه ست که ازش استفاده میکنین. البته کیت الگوهای المنتور برای همه صفحه ها الگو داره اما شما میتونین از یک الگو یا چند الگوی کیت استفاده کنین. 

یک تفاوت اساسی دیگه هم دارن. قبل اینکه بخونین چند ثانیه خودتون فکر کنین شاید حدس زدین 🙂 تفاوت بعدی کمیت اونهاست. شما فقط از یک قالب میتونین در سایتتون استفاده کنین اما درمورد الگوها اینطوری نیست. شما از ادغام چندین الگو در سراسر سایت میتونین استفاده کنین. حتی در یک صفحه میتونین از چندین الگو استفاده کنین. مثلا سرصفحه یک الگو باشه، بدنه صفحه ادغام چندین الگو و پاصفحه هم یک الگوی دیگه. اینطوری که شما میتونین بخشهای مختلف یک صفحه در یک الگو رو در صفحات سایتتون داشته باشین. 

کیت الگوها چی هست؟

کیت های الگو، بسته کاملی از الگوها برای صفحات جداگانه یک سایتن کیت های الگوی المنتور مجموعه ای از الگوهای صفحه ست که حول محور یک موضوع خاص یا یک نوع خاصی از سایت متمرکز شدن. اگر به کتابخانه الگوهای المنتور نگاهی بندازین، متوجه منظورم میشین. کیتها گروهی از الگوهای منفردن که قراره از اونها برای یک سایت منسجم استفاده بشه. به عنوان مثال:

کیت الگوی سایت فروش قهوه ما رو ببینین. شامل الگوهای مجزا برای هدر، فوتر، صفحات اصلی، تماس با ما، درباره ما و … میشه.

موضوعی که کیت الگوهای ما رو منحصر بفرد میکنه اینه که این بسته های الگو در جهت هدف تجاری مضمون خاصی طراحی میشه. یا برای شخصیت خاصی. مخاطبین هدف اون سایت در نظر گرفته میشن و با استفاده از اصول طراحی یوآی و یوایکس به زیبایی طراحی میشن. مثلا کیت الگوی فریلنسری ما رو ببینین.

در این کیت طراح یک فریلنسر رو درنظر گرفته و صفحاتی که برای این فریلنسر مورد نیازه تا خودش رو به کاربران بشناسونه رو طراحی کرده. مثل صفحاتی که پروژه هاشو و نمونه کارهاشو معرفی کنه یا صفحه ای که خودش رو معرفی کنه. همچنین برگه ای برای دریافت پروژه. 

فروشگاه اینترنتی

برای یک طراحی زیبا و بی دردسر الگوی آماده کتاب المنتور ما رو ببینین.

تفاوت بین الگوی وردپرس و کیت الگوی المنتور:

ممکنه در یک نگاه کلی هر دو یک چیز حساب بشن چون الگوهایی برای کل سایتن. تفاوتشون اینه که کیتهای الگوی المنتور، ویرایش بسیار راحت تری دارن و منعطف تر هستند. در حالیکه برای ویرایش برخی قسمتهای الگوی وردپرس نیاز به کدنویسیه. کیتهای الگوی المنتور جزئیتر طراحی شدن، المانها و صفحات خاص موضوع سایت برای همون نوع سایت طراحی شده، برای مخاطبین هدف همون سایت. 

البته تفاوت های بسیار زیادی بین الگوهای وردپرس و کیت الگوها وجود داره، از جمله موارد زیر:

 • کیت الگوی المنتور شامل تمام صفحات موردنیاز یک وبسایت کامله از جمله: صفحه اصلی، تماس با ما، درباره ما، صفحه گالری، پروژه، قالب بایگانی، قالب پست، سرصفحه، پاصفحه، پاپ آپ، صفحه 404 و …
 • شما تنها با یک کلیک میتونین کیت الگو رو بارگذاری کنین.
 • با استفاده از کیت الگوی المنتور شما قابلیت انعطاف پذیری در ویرایش تم سراسری، تایپوگرافی کلی سایت، رنگها و … دارین. همچنین ویجتهای بکار رفته در کیت الگوها رو به‌راحتی میتونین ویرایش کنین.

تفاوت بین قالب وردپرس و کیت الگوی المنتور:

کیت الگوهای المنتور با قالب وردپرس تفاوتهایی دارن که قابل توجهه، در نگاه اول هر دو برای ظاهر کل سایت هستن اما کاملا متفاوتند:

بعضی تفاوتهای قالبهای وردپرس و کیت الگوهای المنتور:

 • بسیاری از قالبهای وردپرس از افزونه های خارجی متعددی اتفاده میکنن یعنی برای اینکه سایتتون بدرستی کار کنه باید افزونه های زیادی نصب کنید.
 • برای سفارشی سازی المانها اغلب باید از کدهای CSS استفاده کنین.
 • خیلی مواقع برای درج محتوا در قالبهای وردپرسی از کدهای کوتاه استفاده میشه، برای همین جایگزین کردن محتوا سخت میشه و گاهی باعث میشه مجبور بشین کل صفحه رو بازسازی کنین. در مقابل، در کیت الگوهای المنتور محتوا مستقیما در ویرایشگر المنتور بدون کد کوتاه درج میشه و تغییر محتوا بسیار راحته.

دانش قدرت است

استفاده از کیتهای الگوی المنتور باعث میشه سایت قدرتمنتری داشته باشین. از افزونه های کمتری استفاده کنین. همچنین نیاز به قالب ندارین. کیتها رو روی قالب هلو المنتور بارگذاری میکنین. یرایش بسیار ساده تره. انعطاف پذیری زیادی داره و میتونین از ادغام چندین الگوی المنتور سایت جذابی بسازین. 

شاید مقاله‌های زیر رو هم دوست داشته باشی بخونی

Create-a-Sticky-Side-Nav-Menu

ایجاد یک منوی سایدبار خلاقانه با المنتور

ادامه مطلب
افزایش سرعت سایت وردپرسی

افزایش سرعت سایت طراحی شده با المنتور | وردپرس

ادامه مطلب
درج لوگوی سایت در المنتور

درج لوگوی سایت در المنتور | ویجت سایت لوگو

ادامه مطلب
لینک خروج در منوی سایت

اضافه کردن دکمه خروج از حساب کاربری به هدر سایت

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 2 =